O Reiss Motivation Profile

Reiss Motivation Profile to o naukowo opracowana metoda określenia motywacji człowieka. Została opracowana w Stanach Zjednoczonych przez prof. Stevena Reissa, cenionego eksperta z dziedziny psychiatrii i psychologii klinicznej. Reiss Motivation Profile zyskał dużą popularność jako zaawansowane narzędzie coachingu, szczególnie przydatne w obszarach, gdzie zaawansowana znajomość motywowania i poznania motywacji ludzi jest kluczowa. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w biznesie, profesjonalnym sporcie oraz jako narzędzie w rozwoju osobistym (life coachingu).

 

Test Reiss Motivation Profile

Główne założenie tej metody to określenie osobowości człowieka za pomocą tzw. 16 podstawowych motywatorów. Osoba, która chce poznać własny profil osobowościowy wypełnia test składający się ze 128 pytań. Na podstawie analizy wyników testu “Reiss Motivation Profile” można precyzyjnie wskazać jak kształtuje się hierarchia wartości badanego oraz przez pryzmat jakich wartości postrzegana jest przez tę osobę rzeczywistość.

 

Skuteczne narzędzia motywacyjne

Wyobraź sobie, że idziesz do swojego szefa “po podwyżkę” i wiesz jak najlepiej mu to zakomunikować, idziesz do ważnego klienta i wiesz w jakie są jego prawdziwe motywy, czego naprawdę potrzebuje. Wyobraź sobie, że jesteś trenerem piłkarskim i wyznaczając zawodnika do wykonania rzutu karnego wiesz, który zrobi to najlepiej w warunkach ekstremalnie wysokiej presji.

 

“Hardcore Humanism”

Między innymi takie właśnie wnioski można wyciągnąć na podstawie analizy Reiss Motivation Profile. Jest to zwięzły opis osobowości człowieka odkodowany za pomocą 16 podstawowych motywatorów życiowych. Do każdego z motywatorów opracowane zostały kluczowe komunikaty oraz rekomendacje najbardziej efektywnych technik motywacyjnych. Reiss Motivation Profile to “hardcore humanism” – aukowe, precyzyjne i efektywne narzędzie do pracy z ludźmi.

.
Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej.
H. Ford

 

Reiss Profile w sporcie

Dokument wyemitowany przez telewizję 3Sat na temat zastosowania metodyki RMP w sporcie. Pierwszoligowe zespoły niemieckiej bundesligi stosowaly RMP.
×

×

Lukasz

×