Zarządzanie Zespołami Sprzedażowymi 

To usystematyzowane podejście do zarządzania zespołami handlowymi. Wzorowane jest na programach od wielu lat z powodzeniem funkcjonujących w największych strukturach sprzedażowych w świecie motoryzacji. Mamy doświadczenie i znamy rozwiązania z najlepszych salonów samochodowych w Polsce. Pracujemy zarówno dla dużych sieci sprzedażowych (na zlecenie generalnego importera) jaki i dla pojedynczych punktów dealerskich.

 

Intensywny coaching

Budujemy kulturę zarządzania opartą o coaching. Rolą szefa sprzedaży jest ciągłe doskonalenie i motywowanie swoich sprzedawców. Elementy programu zakładają wprowadzenie stałego pomiaru kluczowych wskaźników efektywności handlowej (KPI), ustalenie procesów komunikacyjnych oraz intensywny coaching zespołu handlowego. Mamy przygotowany zestaw zaawansowanych narzędzi do zarządzania sprzedażą detaliczną.

 

Realność rozwiązań

Wdrożenie programu zakłada całodniowe cykliczne wizyt trenera w punkcie sprzedażowym. Każda z wizyt poświęcona jest wybranemu blokowi tematycznemu, który realizowany jest na zasadzie “training on the job”. Taki model współpracy zapewnia, że wdrażane standardy dotyczą rzeczywistości handlowej, są konkretne i w pełni dostosowane do potrzeb punktu sprzedażowego, z którym aktualnie pracujemy. Działamy w “realu” na prawdziwych problemach, a nie w abstrakcji sali szkoleniowej, czy na teoretycznych przykładach, często oderwanych od codzienności handlowej.

 

Nastawienie na rezultat

Działamy w oparciu o standardowe wyniki jakościowe i ilościowe dla rynku motoryzacyjnego czyli badania typu tajemniczy klient, badania posprzedażnej satysfakcji klienta oraz wyniki ilościowe dotyczące procesu sprzedaży. Pracujemy konsekwentnie, do momentu aż przyjęte praktyki staną się standardem, do momentu osiągnięcia efektu trwałej zmiany.

 

 

Customer Experience Management 

Program doskonalenia jakości obsługi klienta. Promujemy kulturę handlową, w której klient i jego potrzeby są najważniejsze. Proces obsługi klienta rozkładamy na czynniki pierwsze i wprowadzamy najlepsze rozwiązania na każdym etapie styczności klient – firma. Pozwala to na budowanie rzeczywistej przewagi konkurencyjnej opartej o jakość oraz lojalnośći i satysfakcję klinetów.

Presales – analiza reklam, ogłoszeń internetowych, działań akwizycyjnych, sposobów prowadzenia aktywnej sprzedaży, komunikacji mailowej i telefonicznej z potencjalnymi klientami
Sales – osobisty kontakt z klientem w puncie sprzedaży: rozpoznanie potrzeb klienta, prezentacja i argumentacja oraz negocjacje handlowe
Aftersales – opieka po sprzedaży, pozyskiwanie rekomendacji (word of mouth), obsługa klientów odkładających w czasie decyzję zakupową, budowanie lojalności klienta

 

Program zakłada wdrożenie najlepszych praktyk handlowych oraz permanentny proces weryfikacji ich prawidłowego funkcjonowamia. Zadzwoń do nas popracujemy z Twoim zespołem handlowym. Jesteś ciekaw jaka jest jakość obsługi klienta w Twojej firmie? Napisz do nas, a wykonamy próbny test po, którym otrzymasz profesjonalnie przygotowaną inormację zwrotną. Jeżeli będzie brakowało Ci puktu odniesienia, test jakościowy zrobimy również wśród firm konkurencyjnych lub o podobnym profilu działalnośći. Przygotowana analiza zawsze zawiera rekomendowane kierunki rozwoju oraz słabe i silne strony twojej firmy.

 

A
Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.

H. Ford

Reiss Profile w sporcie

Dokument wyemitowany przez telewizję 3Sat na temat zastosowania metodyki RMP w sporcie. Pierwszoligowe zespoły niemieckiej bundesligi stosowaly RMP.
×

×

Lukasz

×