Prof. Steven Reiss podczas szkolenia w Columbus

O Autorze

Profesor Steven Reiss studiował na prestiżowych uczelniach Dartmouth College, Yale University oraz Harvard Medical School. Do 2009 r. był profesorem w katedrze Psychologii i Psychiatrii na Uniwersytecie Stanowym w Ohio oraz dyrektorem w Centrum im. Herschela W. Nisonger’a. Jego prace z dziedziny psychologii i psychiatrii były wielokrotnie nagradzane przez amerykańskie stowarzyszenia branżowe. Obecnie, jak wynika z Social Science Citation Index jest jednym najczęściej cytowanych psychologów w Stanach Zjednoczonych.

Pomimo tego, że od wielu lat profesor Reiss naukowo zajmował się psychiatrią i psycholgią, to dopiero osobiste doświadczenie, czyli pokonanie bardzo groźnej choroby doprowadziło go do naukowego zbadania podstaw motywacji człowieka. Podobnie jak Maslow, Allport i Murray uważa, że kluczem do zrozumienia ludzkiego zachowania są podstawowe motywatory. Chciał metodą empiryczną udowodnić ich istnienie oraz wprowadzić naukowe podejście do badania ludzkiej motywacji. W tym celu wraz ze współpracującym zespołem przeprowadził serię badań na różnorodnych grupach składających się z osób zróżnicowanych etnicznie, wiekowo i z różnym doświadczeniem zawodowym. Na podstawie 10.000 anonimowych wywiadów wyłoniono 16 podstawowych motywatorów, które są kluczowym elementem metody Reiss Motivation Profile.

O metodyce RMP i książce “Who am I?”:

  • "Using a wealth of everyday examples, Steven Reiss offers insight into such matters as why some interpersonal relationships are enduringly satisfying, and others are not. His theory of motivation illuminates the important questions in our lives."

    Richard McNally, Profesor Psychologii, Uniwersytet Harvarda
  • "Rather than consult astrological charts or take quizzes in magazines, read Who Am I? for an authoritative, research-based understanding of why we do the things we do."

    dr Ellen Langer, Autorka książki "Mindfulness and The Power of Mindful Living"
  • “Readers…will [better understand] their motivational stylesand have a lot of fun doing so.”

    Edward Zigler, Profesor Psychologii, Uniwersytet Yale

Reiss Profile w sporcie

Dokument wyemitowany przez telewizję 3Sat na temat zastosowania metodyki RMP w sporcie. Pierwszoligowe zespoły niemieckiej bundesligi stosowaly RMP.
×

×

Lukasz

×